26 Mayıs 2016 Perşembe

Yüreğe Söz Geçmiyor - Julia Quinn (Bridgerton Serisi #1)

Selam millet blogumu daha yeni açmış olmama rağmen bir süredir ortalarda yoktum.Güya kendi kendime blogu açarken her hafta yazı yazmalıyım (yazarım) diyordum ama bu olmadı sınavlarım stresim olunca yapamadım.Birde üstüne evde bahar temizliğine kalkınca hiç bir şey yapasım gelmedi.Hani sınavlarımız varken kitap okumak istiyorum off diye dertleniriz. Ee sınavlarım bitti ama kitabı elime alamadım.Hep böyle olur ya .Bugün okuyalı uzun zaman olmasına rağmen bir seri kitabı olduğu ve blogumda olmasını istediğim için kısa da olsa yorum girmek istedim.

Kitabın konusu daha doğrusu serinin genel konusu Bridgerton ailesinden bahsediliyor.
Bu aile sekiz kardeşli bir aile ve her bir kitapta her birinin aşk hikayesine tanık oluyoruz.
Daphne ailenin dördüncü ve kız kardeşlerin en büyüğüdür.Eğlenceli,sempatik,güler yüzlü bir bayandır.Anne Bridgerton'un en büyük istediği ise evlatlarını güzel asil birileriyle evlendirmek.Tipik bir anne işte :) Üç tane erkek kardeşi olmanın avantajı ile bizim güler yüzlü kızımız gönlünü ağabeyinin arkadaşı Simon' a kaptırır.Tanışmaları ayrı bir olay ilişkilerini devam ettirmeleri ayrı bir olaydır.En büyük sorun ise Simon evlenmeyi düşünmeyen,istemeyen biridir.Ne dersiniz kızımız onu yola getirecek midir ? Yoksa başlamadan bitecek midir bazı şeyler ?

Tarihi aşk romanlarını severim birde böyle kalabalık aile oldu mu daha güzel oluyor.Yüreğe söz geçmiyor yazarın okuduğum ilk kitabı ve çok tatlı bir üslubu var çok beğendim.Tarihi aşk romanı deyince kasvetli ciddi bir hava oluşuyor ama bu kitap tam tersine çok eğlenceli.Bu seri Epsilon yayınlarından çıkmıştır ve marketlerde çok uygun fiyatlarda denk gelmektedir.Eğer karşılaşırsanız ve tarihi aşk romanı okumak isterseniz bir şans verin derim.
Puanım 5/5

2 yorum:

  1. Julia Quinn <3 Ben :p En en en en sevdiğim yazarlardan biridir. Favori kitaplarımdan biri de Simon ve Daphne aşkıydı. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok eğlenceli bir yazar bende sevdim :) ve o ikili bakalım diğer kitapları okuyunca başka favoriler çıkacak mı? Blogumu ziyaret ettiğin ve yorum bıraktığın için çok teşekkür ederim :*

      Sil