19 Temmuz 2016 Salı

Yabancı - Melissa Landers (Alienated #1) | Kitap Yorumu


Uzaylılar insanlarla iki yıl önce bağlantı kurdu. Şimdi de dünyalı cara, onlardan birini evinde misafir etmeye hazırlanıyor.Gezegenler arası öğrenci değişim programı kapsamında evinde L'eihrli bir lise son sınıf öğrencisini ağırlamaya hazırlanan Cara, bu sayede hem hayallerindeki üniversiteye ücretsiz gidebilecek hem de o gizemli L'eihrliler hakkında gazetecilerin uğruna öleceği bilgiler edinecektir. L'eihrli öğrenci Aelyx'in, ayakları yerden kesen yakışıklılığı da cabası. Ama işler hiç de düşünüldüğü gibi yolunda gitmeyecektir, çünkü Aelyx'i okulda istemeyenler de vardır ve sayıları hiç de az değildir. Tehdit mektupları almaya başlayan Cara bir süre sonra Aelyx ile okula polis eşliğinde gitmek zorunda kalacaktır.
Okuldaki herkes tarafından dışlanan Cara'nın artık tek arkadaşı Aelyx'tir. Üstüne üstlük Cara ona sırılsıklam âşık olmuştur. Öte yandan Aelyx'in de ölümcül sonuçlar doğurabilecek sırları vardır. Büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olan Cara hem kendi hem sevdiği çocuğun hayatı hem de gezegeninin geleceği için bir ölüm kalım savaşı vermek zorundadır. Konusu güzel ilgi çekici bir kitapla karşınızdayım.Geçen yaz D&R indiriminden aldığım uzun süredir kitaplığımda bekleyen kitabı sonunda okuyabildim.Kitabı üçüncü bakış açısından okuyoruz ve her iki karakterinin duygularına da değiniliyor.Akıcı bir kitaptı iki gün de bitirdim.Kitap ortalarına kadar normal seyrinde gitti ittifak karşıtları yine olay çıkarıyordu ama pek çok değil ikinci yarısında daha fazla olay gerçekleşti diyebilirim.Bu kitap giriş kitabı olunca olaylar sona saklanmış olabilir.Ama daha farklı şeyler beklerdim açıkcası ne biliyim ortalık daha çok karışabilirdi.Uzaylı baskınları filan olsaydı fena olmazdı.İşgalci olan ikinci kitapta daha fazla olay vardır umarım. 
Bu nedir? Küf gibi kokuyor.Çikolata.Bayılacaksın.İğrenç!Ciddi olamazsın.Çikolata Tanrıların yiyeceğidir.
Kesinlikle!!! Çikolata yani lütfen :D 
Aelyx'i ile Cara arasında geçen olayların,yakınlaşmaların yavaş yavaş olması güzeldi ağırdan aldılar.Bu arada klonlamalar,uzay ittifak olayı bana Battlestar Galactıca dizisindeki Cylon'ları anımsattı.Onların da insan görünümlü olanları vardı aynı böyle klonlama filan. Bilim kurgu hem de aşk bir arada okumak ama basit kafa yormayacak bir şeyler arayanlar için ideal bir seçim Yabancı.Tavsiye ederim. 
Puanım 4/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder