21 Haziran 2018 Perşembe

Rüya Ateşi - Karen Marie Moning (Ateş Serisi #4)

Ateş Serisi #4
Türü:Fantastik
Sayfa Sayısı:434

Seriyi okumayanlar için arka kapak yazısı spoiler olabilir lütfen dikkat.
Arka Kapak Yazısı:Geçmişimi çalmış olabilirler. Ama geleceğimi elimden almalarına Asla izin vermeyeceğim. 

İnsan ve Peri dünyaları arasındaki duvarlar yıkılmıştı. Doymak bilmez, ölümsüz Unseelieler buzdan hapishanelerinden kurtulduğunda, MacKayla Lane ölümcül bir tuzağa düşecekti. Peri Efendisi tarafından esir tutulan MacKayla'nın, kim ya da ne olduğuna dair her şey, zihninden silinmişti. Oysa Mac, Sidhe-kahinlerini görebilen tek kişiydi ve iki dünyayı da kontrol edecek anahtarı elinde tutan gizemli kara büyü kitabının izini sürebilecek tek canlı da oydu...

Hafızasını geri kazanmak, yalnızca ilk adımdı. Mac, Dublin'in mücadele dolu sokaklarında savaşıp eski, gizli bir tarikatın tehlikeli ağına düşecekti. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı peri dünyasında, dostu olduğunu iddia edenlerin karmaşık yalanlarıyla mücadele edecekti. Mac, her şeyini kaybettiğini düşünüyordu ama onu sarsacak bir gerçekle yüzleştiğinde, aslında oyunun daha yeni başladığını anlayacaktı.

Kendine bile güvenmezken kime güvenebilirsin ki?

Yorumum: Bu nasıl bir yazar ki okurlarını meraktan çıldırtmayı bu denli güzel başarıyor.Barrons ne ne değil insan mı değil mi ne ne?Baş karakter Mac ne biliyorsa bizde o kadarını biliyoruz daha fazlası değil.Ve o sonlar iki kitaptır sonlar öyle bir yerde bitiyor ki merak etmemek elde değil.Aslında devam kitabı elimde var ama ardı ardına okumak istemiyorum biraz merak edeyim az heyecan olsun belki böylelikle benim de hayatıma biraz hareketlilik gelmiş olur.

Kitap tempolu başladı aksiyonlu bitti.Yazarın yaptığı kurgu zaten daha dur bakalım başka ne çıkacak modunda okuyor insan merak ediyorum o son nasıl olucak nereye bağlanacak.Cevaplanacak o kadar çok soru var ki yazar umarım unutmamış olur  devam kitaplarında o sorulara birer cevap verir.Ve umarım seri uzadıkça sıkıcı olmaz bizlerde keyifle güzel bir fantastik seri okumuş oluruz.

Birde seri bu kitapla yayın evi değiştirdi önceden Epsilon basıyordu şimdilerde seriye Artemis devam ediyor ve son çıkan iki kitap hariç kapaklarını beğenmiyorum o yüzden orjinal kapak koymak istedim.Birde yayın evi değiştirdiğinden bazı terimler değişmiş başta okurken affalıyor insan,sonra alışılıyor ama keşke böyle olmasaydı.

Puanım 5/5

4 yorum:

 1. Tempolu başlayan kitapları severim sonra çok sıkılıyorum okurken :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elif sağlık,
   o bende de oluyor kitap güzel olsa bile bitse de yeni kitaba başlasam modu :)

   Sil
 2. Ah bu Epsilon sevdiğimiz bütün yazar ve kitapları tek tek bırakıyor. Halbuki ne güzel bir yayıneviydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sule uzundere,
   eskiden herkes gibi oda güzeldi diye şiire bağlayacağız :) Ama gerçekten de öyleydi.

   Sil